Historia

 

Początki

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25 został wybudowany w roku 1966 i oddany do użytku jako Dom Rencisty Nr 1. Przeznaczony początkowo dla 96 mieszkańców, należał w owym czasie do stosunkowo elitarnych placówek pobytu całodobowego. Standard życia był luksusowy, pokoje jedno i dwu osobowe, świetlica, jadalnia, własna pralnia i kuchnia, sale do terapii zajęciowej i fizjoterapii a także blisko dwu hektarowy ogród.
Opiekę medyczną zapewniała własna przychodnia z dyżurującymi lekarzami – także specjalistami. Mieszkańcy Domu mieli zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską.

 

rok 1991

Z czasem w wyniku reformy administracyjnej w 1991 roku na Dom przekształcono w Dom Pomocy Społecznej i tak jest do dziś.

 

rok 2010

Posiadamy kompleksową rehabilitację – dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, fizykoterapię – laser, magnetronik, prądy małej częstotliwości, lampy: solux i biotron. Kompleks uzupełnia wanna z hydromasażem wyposażona w ozonoterapię i chromoterapię.
Ponadto nasz Dom posiada piękny ponad 1,5 hektarowy ogród przeznaczony dla celów rekreacyjnych naszych mieszkańców.

 

rok 2016

W tym roku obchodziliśmy był jubileusz 50-lecia istnienia DPS Praska - przy tej okazji Uchwałą Rady Miasta Krakowa nr XLII/756/16 z dnia 27 kwietnia 2016 r. naszemu Domowi nadano imię Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do pobrania folderu okolicznościowego wydanego z okazji 50-lecia istnienia.

pobierz folder

 

Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II ul. Praska 25 w Krakowie