Rehabilitacja - ruch to zdrowie!

 

ZAKRES USŁUG FIZJOTERAPEUTYCZNYCH

Fizjoterapia Zajęcia rehabilitacyjne w naszym Domu prowadzone są od poniedziałku do piątku przez Panią Olę i Panią Kasię, wykwalifikowane fizjoterapeutki. Głównym celem tych zajęć jest poprawa zakresu ruchomości w stawach oraz utrzymanie i wzmocnienie siły mięśniowej. Poprawa kondycji fizycznej i aktywizacja Mieszkańców to dewiza naszych sympatycznych i profesjonalnych fizjoterapeutek.
Rehabilitacja prowadzona jest w pokoju Mieszkańca lub w jednym z trzech gabinetów rehabilitacyjnych, w zależności od stanu zdrowia Mieszkańca. Zajęcia rehabilitacyjne to przede wszystkim kinezyterapia - ćwiczenia bierne, czynne, wspomagane, indywidualne, ćwiczenia oddechowe, korekcja ułożeniowa. Poza tym organizowane są spacery, rozgrywki sportowe, gry i zabawy ruchowe, zajęcia rekreacyjne.

GABINET KINEZYTERAPII

Sala wyposażona jest w sprzęt rehabilitacyjny m.in. rotory kończyn dolnych, rowery stacjonarne, steper, łóżko rehabilitacyjne i UGUL. Przy pomocy tych specjalistycznych urządzeń mieszkańcy wykonują m.in. ćwiczenia usprawniające, ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia samowspomagane. Specjalistyczny sprzęt, jakim dysponujemy pomaga w podtrzymaniu sprawności fizycznej Mieszkańców. Wykonywane ćwiczenia poprawiają kondycję i siłę mięśniową, co korzystnie wpływa na opóźnienie procesu starzenia.

Kinezyterapia kinezyterapia kinezyterapia kinezyterapia kinezyterapia

INNE FORMY USPRAWNIANIA MIESZKAŃCÓW

Mieszkańcy naszego Domu korzystają również z zajęć rekreacyjno-rozrywkowo – sportowych, które pełnią bardzo ważną rolę w usprawnianiu i integracji społecznej. Do takich zajęć można zaliczyć codzienną gimnastykę popołudniową, gry i zabawy ruchowe, spacery, oraz nording walking. Rozwijamy dzięki temu aktywność Mieszkańców, zapewniamy relaks i wypoczynek, a tym samym poprawiamy Ich kondycję psychofizyczną.

Inne formy usprawniania mieszkańców Inne formy usprawniania mieszkańców Inne formy usprawniania mieszkańców
Inne formy usprawniania mieszkańców Inne formy usprawniania mieszkańców Inne formy usprawniania mieszkańców
Podopieczni naszego Domu biorą udział w mistrzostwach, zawodach sportowych, turniejach i olimpiadach organizowanych przez instytucje działające na rzecz Seniorów, zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej jak i również przez nasz Dom.

Największe osiągnięcia sportowe naszych Mieszkańców:
04.09.14r. - I miejsce p. Stanisława Machowskiego w turnieju boules.
09.09.15r. - I miejsce p. Stanisława Machowskiego w rozgrywkach mini golf.
08.10.15r. - I miejsce p. Marii Hummel, oraz III- miejsce przez p.Marii Chorąży w Mistrzostwach Krakowa Seniorów w konkurencji boules.

Sukcesy sportowe mieszkańców Sukcesy sportowe mieszkańców Sukcesy sportowe mieszkańców
Sukcesy sportowe mieszkańców Sukcesy sportowe mieszkańców Sukcesy sportowe mieszkańców

Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II ul. Praska 25 w Krakowie