Recital Pani Marii Baker - 30 grudnia 2016 r.

 
 
Dziś w godzinach przedpołudniowych mieliśmy przyjemność wsłuchać się w przepiękny śpiew solistki - Marii Baker, która zaprezentowała nam swoje autorskie utwory. Pani Maria przy akompaniamencie pianina prezentowała swoje piosenki w kilku językach. Sentymentalny, niemal romantyczny repertuar wokalistki bardzo przypadł do gustu wszystkim słuchaczom, toteż nie mogło obyć się bez bisu. Dziękujemy serdecznie Pani Marii za jej występ i zapraszamy ponownie w progi naszego Domu.

Występy przedszkolaków - 22 grudnia 2016 r.

 
 
Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 67 z ul. Praskiej przybyły z przedstawieniem Bożonarodzeniowym, ubogacając go radosnym śpiewem i tańcem. Każdy z nas został też obdarowany prześliczna laurką, wykonaną przez małych artystów. Radość i szczerość dziecięcych życzeń, udzieliła się nam wszystkim, toteż niejednemu z nas trudno było opanować wzruszenie. Dziękujemy Paniom Opiekunkom oraz Wam, Przedszkolaki za ten piękny dar Waszej obecności wśród nas.

Świąteczne dary od dobrych serc - 22 grudnia 2016 r.

 
 
Dzień dzisiejszy był dla nas szczególnie obfity w cudowne niespodzianki. Tuż po odwiedzinach przedszkolaków przybyli do nas przedstawiciele Firm: SOINTERACTIVE S.A oraz MIG S.A ,którzy wręczyli nam moc świątecznych prezentów; wśród nich: artykuły żywnościowe, słodycze, grę: piłkarzyki oraz wiele innych cennych darów serca. Wspólnie z naszymi Darczyńcami wspólnie pokolędowaliśmy, dziękując im za ich szlachetne serca, niespodzianki, jak również za ich obecność i pamięć.

Wizyta Księży Salezjanów - 15 grudnia 2016 r.

 
 
Rankiem do naszego Domu zawitali: Ksiądz Proboszcz oraz Ksiądz Inspektor Zakonu Salezjanów Adam Parszywka. Księża Towarzyszyli w porannej modlitwie praktykowanej przez grupę naszych mieszkańców. Goście mieli możliwość zapoznać się z postępami prac przy wykończeniu naszej nowej kaplicy. Nie tylko my jesteśmy zauroczeni nowym miejscem modlitwy.

Zdobienie baniek - 9 grudnia 2016 r

 
 
Już tradycją stało się, że w okresie przedświątecznym gościmy Panie z Europejskiego Stowarzyszenia "Szansa". Po raz kolejny Nasi Mieszkańcy uczestniczyli w warsztatach zdobienia szklanych baniek. Każda bańka stawała się niepowtarzalnym dziełem. Powstały fantastyczne ozdoby. Wszystkim zaczął udzielać się świąteczny nastrój. Uśmiech nie znikał z twarzy, a i pośpiewać się zachciało przy tej okazji.

Mikołajki - 6 grudnia 2016 r

 
 
Wyjątkowy gość nawiedził dzisiaj nasz Dom: Święty Mikołaj wraz z aniołem, który przygrywał na gitarze, zachęcając do wspólnego śpiewu. Goście oczywiście przybyli do nas prosto z nieba, obdarowując mnóstwem prezentów, a przede wszystkim dobrym słowem. Każdy z nas miał też możliwość osobiście porozmawiać z niebiańskimi gośćmi. Spotkanie to jeszcze bardziej ożywiło w nas entuzjazm w radosnym, adwentowym oczekiwaniu na przyjście Narodzonego w Betlejem…

Triumf w DPS na Kluzeka - 1 grudnia 2016 r.

 
 
Miesiąc grudzień nie zawsze musi nam się kojarzyć z mrozem, stagnacją i brakiem ruchu. Godnym przykładem do naśladowania stała się postawa sześciu mieszkańców naszego Domu, którzy pierwszy dzień tego miesiąca przeżyli na sportowo, uczestnicząc w Turnieju Gier Barowych w DPS przy ul. Kluzeka. Było wiele dyscyplin, m.in. gra w rzutki, piłkarzyki. Jednak to pokera karcianego będzie szczególnie pamiętać pani Eugenia, gdyż właśnie w tej rywalizacji nasza mieszkanka zajęła pierwsze miejsce! Gratulacje! Oklaski należą się jednak wszystkim naszym zawodnikom, gdyż każdy z nich dzielnie walczył nie tyle o medal, co raczej o własne zdrowie i pogodę ducha! A dyplomy, jakie otrzymał każdy uczestnik turnieju, będą im przypominać o tym, że w zdrowym ciele i duch zdrowy.

Dr Clown - 26 listopada 2016 r.

 
 
Kolejne wesołe spotkanie z grupą Dr Clown. Tym razem wolontariusze rozweselali Naszych mieszkańców w ich pokojach. Śmiechu było co nie miara…

Andrzejki - 24 listopada 2016 r.

 
 
Oj, działo się… działo! Tańce, hulanka, swawole… i wiele innych rzeczy, których nie sposób opisać! W tym roku zabawa Andrzejkowa przebiegała w stylu lat PRL – owskich, dlatego wielu z nas postanowiło się wcielić w ten klimat, przywdziewając łaszki z tamtych pamiętnych lat. Nie mogło wiec zabraknąć pań w podomkach, kobiet pracujących czy potocznych matek Polek. Nad porządkiem czuwał pan władza, który dyscyplinował co bardziej rozbrykanych, zakuwając ich w kajdanki. Konkursy z nawlekaniem papieru toaletowego, „PRL- owska jaka to melodia”, „za czym kolejka ta stoi”, lanie wosku, taniec wokół poczciwej pralki „Frani” i skoki przez nią, to tylko niektóre z zabaw, które nam towarzyszyły. Do taktu przygrywał nam Pan Mieczysław, bawiąc całe towarzystwo skocznymi melodiami. Każdy chętny miał też możliwość dołączyć do wielkiego zespołu, chwytając do rąk grzechotki i inne instrumenty Orfa, przez co atmosfera była jeszcze bardziej ożywiona. Aż trudno było się rozstawać… Dziękujemy wszystkim za cudowną zabawę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dr Clown - 19 listopada 2016 r.

 
 
„Radość i Uśmiech!” Z takim przesłaniem odwiedzili nas w sobotę wolontariusze z Fundacji Dr Clown. Wolontariusze ubrani bardzo kolorowo z obowiązkowo odstającym czerwonym nosem zabawiali mieszkańców śmiesznymi historyjkami. Pokazywali niesamowite sztuczki, a na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał balonowe zwierzątko. Do zobaczenia za tydzień!!!

Patriotyczne śpiewanie - 10 listopada 2016 r.

 
 
W przededniu Święta Niepodległości odbyło się w naszym Domu słuchowisko słowno – muzyczne, poświęcone wydarzeniom patriotycznym. Towarzyszyły nam słowa św. Jana Pawła II, który mówił: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską, Polska jest matką szczególną. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej ”. Gościliśmy w naszych progach przyjaciół z zaprzyjaźnionych DPS-ów, by wraz z nimi śpiewać pieśni żołnierskie i narodowe. Duch spotkania był niezwykle podniosły i refleksyjny, choć nie zabrakło też akcentów radosnych, gdy to jedną z pieśni wykonywaliśmy przy akompaniamencie własnego marszu.

Odwiedziny przedszkolaków - 8 listopada 2016 r.

 
 
We wtorkowe przedpołudnie pojawili się w naszym Domu szczególni goście! Były to dzieci z przedszkola nr 67 wraz ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki przygotowały dla Seniorów okolicznościowy występ , związany ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Oprócz pięknie deklamowanych wierszy i pieśni, dzieci zachwyciły cudownie wykonanymi tańcami narodowymi. Mali patrioci obdarowali naszych Mieszkańców małymi flagami Polski. Wzruszenie i powaga chwili były niezapomnianym przeżyciem dla „dużych i małych”.

"Jesienny bukiet" - 20 października 2016 r.

 
 
W tym roku na konkurs "Jesienny Bukiet" nadesłano dzieła z 4 domów. Każdy był jedyny w swoim rodzaju. Jeden wylewał się z wiklinowego dzbana, inny kusił czerwonymi jabłkami, a jeszcze inny prezentował to, co można zerwać jesienią w ogrodzie. Tak więc jury miało trudne zadanie przed sobą. Mieszkańcy tymczasem mogli posłuchać koncertu skrzypcowego na jesienną nutę w wykonaniu prof. Lucjana Orzecha. Po koncercie ogłoszono wyniki. I miejsce zajął bukiet wykonany przez mieszkańców Domu z ul. Łanowej 39. II-gie miejsce przyznane zostało bukietowi wykonanemu przez mieszkańców Domu z Ułanów, a III-cie miejsce zajął bukiet przygotowany przez mieszkańców z Domu przy ul. Nowaczyńskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dzień Papieski - 14 października 2016 r.

 
 
Już po raz szesnasty obchodzony w Polsce Dzień Papieski, nie obył się bez echa również i u nas. Była to dla nas wyjątkowa uroczystość z uwagi na fakt iż św. Jan Paweł II jest patronem naszego Domu. W podniosłej, duchowej atmosferze, przypomnieliśmy sobie życiorys Jana Pawła II; ciekawe, zabawne anegdoty z Jego życia, przy akompaniamencie kontrabasu i pianina zabrzmiała ulubiona „Arka” oraz „Abba Ojcze”. Nie zabrakło również na naszym stole smakowitej „Papieskiej kremówki”. Tegorocznym przesłaniem Dnia Papieskiego jest miłosierdzie. W duchu tegoż przesłania , wzruszeni ale uśmiechnięci, powróciliśmy do swoich zajęć.

Wyjazd do Alwerni - 29 września 2016 r.

 
 
Alwernia to miasteczko położone niedaleko Krakowa z klasztorem o.o. Bernardynów położonym na wzgórzu otoczony lasem. W pięknym kościele znajduje się obraz Ecce Homo słynący łaskami na całą okolicę. Przyjemna cisza i przepiękna pogoda bardzo pozytywnie wpłynęły na nasze miejskie skołatane nerwy, a spadające z drzew kasztany dostarczyły dodatkowych atrakcji. Alwernia ma też uroczy ryneczek w kształcie prostokąta, który po niedawnym remoncie nabrał jeszcze większego uroku. Mieszkańcy nie chcieli opuszczać tak urokliwego miejsca, ale na pewno jeszcze nie raz tu wrócimy.

„Mistrzostwa Seniorów” - 27 i 28 września 2016 r.

 
 
Na ogromnych obiektach klubu K.S. „Bronowianka” odbyły się II Mistrzostwa Krakowa Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Nasi mieszkańcy hardo stanęli do walki w różnych dyscyplinach sportowych.Badminton, boules, ringo, tenis ziemny, tenis stołowy, pływanie, brydż, szachy, to niektóre z dyscyplin, które królowały wśród Seniorów. Zacięta walka o zwycięstwo, bicie rekordów, niesamowita, sportowa atmosfera udzieliła się nam wszystkim. Dumni, przywieźliśmy Złoty Medal, który zdobyła dla nas Pani Maria w konkurencji boules w kategorii 90 + oraz Dyplom i Puchar, który Pani Maria otrzymała jako najstarsza uczestniczka biorąca udział w mistrzostwach. Za to Pan Marian wygrał trzy rundy w konkurencji szachy. Wzruszony był nie tylko swoim zwycięstwem, lecz także możliwością spotkania kolegów, przyjaciół – szachistów. Usatysfakcjonowani, z podniesioną głową, powróciliśmy do naszego Domu

Spotkanie integracyjne- 26 września 2016 r.

 
 
Dziś zostaliśmy zaproszeni na spotkanie integracyjne z młodzieżą z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Praskiej 64. Celem spotkania było nabywanie umiejętności komunikacyjnych niepełnosprawnej młodzieży z nowym środowiskiem, w tym przypadku z naszymi Seniorami. Spędziliśmy bardzo miłe i niezapomniane przedpołudnie przy ciepłej herbacie i wyśmienitym cieście, wykonanym przez samą młodzież. Julita, Maciej, Mateusz, Sebastian i Luiza zaprosili nas do siebie ponownie. Z miłą chęcią przybędziemy…

„Pożegnanie lata 2016” - 22 września 2016 r.

 
 
Dzisiejszego dnia, do ogrodu na Praską przybył Tabor Cygański i porwał nas na szaloną zabawę przy grillu i ognisku. Rozbrzmiewały cygańskie rytmy, falowały kolorowe chusty i spódnice, niesamowita i wielobarwna romska kultura zaczarowała nas wszystkich. Z łatwością radziliśmy sobie z rozwiązaniem zadań związanych z kulturą tego magicznego świata. Pojawiła się również wróżka - Cyganka, która „ Prawdę Nam Powiedziała” i przepowiedziała niesłychane rzeczy, zwłaszcza Pani Dyrektor, której zdumienie tak trafną wróżbą było ogromne. Nasi goście z Rabki i z DPS Nowaczyńskiego bawili się wyśmienicie delektując się dobrze wypieczoną kiełbasą i karkówką. „ My Cyganie…” rozbrzmiewało długo na Praskiej, a tańcom nie było końca.

„Senioralia” - 16 września 2016 r.

 
 
W ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS na Placu Wolnica odbyły się III Senioralia „Krakowska Jesień Seniora”. Senioralia rozpoczęły się uroczystym wręczeniem kluczy do Miasta przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Nie zabrakło występów artystycznych, sportowych jak i kulturalnych. My ze swojej strony promowaliśmy nasz Dom i aktywność naszych Seniorów pięknymi wytworami pracowni terapii zajęciowej. Szczególną uwagę przykuły wspaniałe prace Pani Eli, która specjalizuje się w wyklejaniu przeróżnych zwierząt malutkimi koralikami.

Koncert Pieśni Maryjnych - 9 września 2016 r.

 
 
Niezwykłych wrażeń naszym Mieszkańcom dostarczył dziś koncert pieśni Maryjnych i Religijnych w wykonaniu Pani Teresy Bury, śpiewaczki o mocnym altowym głosie. Przedpołudniowy koncert był nie tylko wspaniałym przeżyciem artystycznym, ale też modlitwą, którą uczciliśmy święto Narodzin Matki Bożej, obchodzone poprzedniego dnia. Zabrzmiało Ave Maria, Czarna Madonno i wiele innych znanych i mniej znanych nam utworów. Uduchowieni, zasiedliśmy do wspólnego obiadu.

Wycieczka do Zamku w Pieskowej Skale - 7 września 2016 r.

 
 
Zamek w Pieskowej Skale stał się dzisiaj celem wycieczki za miasto, a cudowne wrześniowe słońce było sprzymierzeńcem eskapady. Z wielkim zainteresowaniem i zachwytem oglądaliśmy wszystkie ekspozycje, jakie aktualnie posiada muzeum. Pani Kustosz z pasją prezentowała kolejne dzieła sztuki znajdujące się w „Orlim gnieździe” przykuwając uwagę zwiedzających. Napawaliśmy się również widokami Ojcowskiego Parku Narodowego, jaki roztaczał się u podnóża Pieskowej Skały. Planujemy co rok zaglądać do Jury Krakowsko – Częstochowskiej…

„Małe Ciche” - 30 sierpnia 2016 r.

 
 
Dziś, w najpiękniejszej góralskiej wsi po polskiej stronie Tatr - w Małym Cichym, odbyły się XVII obchody Dnia Seniora i Pracownika Socjalnego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji tychże Seniorów i Pracowników Socjalnych. Urokliwy klimat Mszy św. prowadzonej na łące pełnej kwiatów, z widokami na tatrzańskie szczyty, z księdzem przemawiającym do nas spod strzechy spowodował wymowną ciszę, spokój i skupienie wśród uczestników. Po Mszy Św., smagani chłodnym, górskim wiatrem skryliśmy się w przytulnej restauracji „ Tatrzański Dwór”, gdzie ciepło płonącego kominka ogrzało nasze zmarznięte nosy, a piękne góralki ugościły nas smakowitym obiadem. Syci i ogrzani, wróciliśmy na tatrzańską łąkę. Występy dziecięcego Zespołu Regionalnego "Małe Regle", zespołu "Megitza" oraz Zespołu Emerytów z Krynicy Górskiej uświetniały uroczystość . Zaciekawionym spojrzeniem śledził nas i występy piękny, biały owczarek podhalański, który był skory do pieszczot i drapania za uchem. Najstarszym uczestnikom obchodów wręczono upominki. Nie zabrakło uśmiechów, jak i wzruszeń. Ukojeni pięknem i spokojem gór, powróciliśmy do naszego Domu, do Krakowa.

Tarnowskie Góry - 24 sierpnia 2016 r.

 
 
Tarnowskie Góry to kolejny i zarazem ostatni wyjazd z cyklu podróżujemy z mieszkańcami innych DPS. Zaopatrzeni w kaski weszliśmy do zabytkowej kopalni srebra. Największą atrakcją okazał się rejs łódkami wzdłuż 200m. kanału odwadniającego kopalnie. Następnym, równie zachwycającym punktem programu było zwiedzanie Starego Rynku. Zajrzeliśmy również do urokliwego parku na obrzeżach Tarnowskich Gór. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

„Letnie grillowanie” - 23 sierpnia 2016 r.

 
 
Nieodparty urok, niepowtarzalny, ulotny klimat i nastrój. Blichtr i splendor, prohibicja, fantastyczne kariery , gwiazdy kina i estrady. Nowe kanony mody i przełom w literaturze, ogromne zmiany w życiu codziennym, wyzwolenie kobiet. W takim klimacie - klimacie lat 20-tych spędziliśmy kolejnego grilla w tym roku. „W ogrodzie pod wierzbą” gościliśmy naszych maturzystów-wolontariuszy, którzy zabawiali nas i umilali nam czas śpiewem, rozmową i ciepłym słowem. Nie obyło się bez tańców i hulanek, a smak pieczonej kiełbasy uświetnił nasze kolejne wakacyjne grillowanie. Znów mamy ochotę na więcej…

Kopalni Soli w Bochni - 18 sierpnia 2016 r.

 
 
Dziś wehikuł czasu przeniósł nas w odległe stulecia do Kopalni Soli w Bochni. Kopalnia zrobiła na nas niesamowite wrażenie. To prawdziwy podziemny labirynt pod miastem. W podziemnych górach i labiryncie korytarzy dotykaliśmy tajemnicy powstawania kopalni. Nasza podróż w czasie zaczęła się od czasów Bolesława Wstydliwego i księżnej King, a polscy królowie przemawiali do nas ze ścian Kopalni. Zrozumieliśmy z jaką odwagą i determinacją średniowieczni gwarkowie wykuwali historię Kopalni. To było niezapomniane przeżycie i wielka przygoda. Kiedy wyjechaliśmy z powrotem głośną windą na górę, przywitało nas piękne słońce i towarzyszyło do samiuteńkiego Krakowa.

„Bukiet zielny” - 17 sierpnia 2016 r.

 
 
„Z szumiącym łanem pachnących zbóż, kwiatów naręczem, pieśnią skowronka” wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy bukiet zielny, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej im. L i A. Helclów. Nasz piękny bukiet z nawłoci, cynii, wrotyczu, głogu, hortensji, krwawnika, floksów i róży jadalnej zdobył II miejsce. Dumni, z nagrodami i uśmiechami na twarzach powróciliśmy na Praską.

Łańcut 2016 - 10 sierpnia 2016 r.

 
 
Wraz z mieszkańcami innych DPS wybraliśmy się do pięknego Łańcuta, dawnej siedziby Potockich. Mimo brzydkiej pogody w Krakowie, nie zrezygnowaliśmy z wyjazdu. Była to słuszna decyzja, ponieważ front z deszczem nie dotarł jeszcze do Łańcuta. Pałac Potockich przypomniał nam lata największej świetności polskiej arystokracji. Wspaniały zamek, oranżeria i powozownia z kolekcją 50 dorożek, park… Cudowne!

Światowe Dni Młodzieży - 26 i 28 lipca 2016 r.

 
 
Cały Kraków żyje Światowymi Dniami Młodzieży. My też mieliśmy namiastkę zabawy i energii z jaką przyjechali do naszego miasta pielgrzymi z całego świata. Nasz Dom odwiedziły wolontariuszki z Włoch. Grupa młodych dziewcząt towarzyszyła naszym mieszkańcom podczas spaceru, zajęciach terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Drugi-ostatni dzień pobytu Włoszek spędziliśmy wszyscy razem w ogrodzie Domu. Było dużo śmiechu, wzruszeń, śpiewu w języku włoskim jak i polskim. Dziewczęta zostawiły nam dużo energii i radości, z którą śledzimy pobyt Papieża Franciszka w Krakowie.

Wyjazd do Rynku Głównego - 20 lipca 2016 r.

 
 
Najeżone deszczowymi chmurami niebo nie odstraszyło turystów z Praskiej. Celem wypadu stał się największy w Europie rynek - Rynek Główny w Krakowie. Niebo okazało się łaskawe, bo nikt nie zmókł. A delikatny wiatr i lekkie powietrze wręcz zapewniły spokojne zwiedzanie najpiękniejszych zakątków w centrum Krakowa. Od razu poczuliśmy ten „KRAKOSKI” klimat. Obowiązkowo zjedliśmy po obwarzanku i nakarmiliśmy gołębie. Z obietnicą i przyrzeczeniem powrotu w te bliskie sercu miejsca wróciliśmy do Dębnik.

"Plener Malarski" - 18 lipca 2016 r.

 
 
W DPS przy ul. Krakowskiej odbył się „Plener Malarski” promujący talent i twórczość mieszkańców domów pomocy społecznej z całej Małopolski. Reprezentantem naszego Domu był P. Andrzej, który stworzył pracę pt. „Teoria układów pętli”. W czasie, kiedy artyści w plenerze tworzyli swoje dzieła, reszta uczestników eventu delektowała się wybornym ciastem. Doznania artystyczne ubogacała przyjemna muzyka. Pan Andrzej z ogromnym wzruszeniem odbierał wyróżnienie od jury. Ukontentowani wynikami Konkursu Malarskiego, śpiewem Pana Jana Wojdaka i oczywiście smacznym obiadem ekipa z Praskiej wróciła w doskonałych humorach do Domu.

Turniej "Kości zostały rzucone" - 13 lipca 2016 r.

 
 
Dziś „Kości zostały rzucone” czyli odbyło się II Pirackie Starcie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 39. Nasza piracka brać: Roman Złośliwy, Antek Hak i Andrzej Litościwy dzielnie walczyli w rzucaniu kośćmi w Kuźni Pirackiej tegoż Domu. Ciągle brzmią nam w głowie szanty, pięknie wyśpiewywane przez Piratów. Wróciliśmy z łupem złotych dukatów i pamiątkowym dyplomem uczestnictwa w turnieju.

Muszyna - 13 lipca 2016 r.

 
 
Wczesnym rankiem wespół z Mieszkańcami innych Domów wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę. Tym razem obraliśmy kierunek na Muszynę. Program wycieczki był napięty : ogrody sensoryczne , park, kaskady na Popradzie i grill. Mijamy Brzesko, Nowy Sącz , Krynicę… i już wiemy, że plan wycieczki się zmieni. Zaczniemy od kaskad wodnych, ale tych z nieba. Orzeźwieni letnią bryzą, udajemy się na spacerek po parku. Dla chętnych są jeszcze ogrody sensoryczne. W drodze powrotnej nieoczekiwany przystanek w Nowym Sączu i uczta dla podniebienia: przepyszne lody. A na deser numer dwa: Czchów i grillowanie na łące pachnącej ziołami. Już czekamy na następny taki wypad.

Grillowanie - 12 lipca 2016 r.

 
 
Lato w pełnej krasie. Nadszedł więc czas na wakacyjne grillowanie. Przy śpiewach, rozmowach, grillowanej kiełbasie, pieczonym ziemniaku, rozkoszowaliśmy się letnią aurą. Zapach kiełbasy przyciągnął do nas gości z Domu Pomocy Społecznej z ul. Nowaczyńskiego. Obiektem zachwytu był nasz ogród, gdzie można się skryć przed skwarem, jak i otulić przyjemnym wiatrem. Mieszkańcy jednogłośnie mają apetyt na więcej…

„Miej serce dla Seniora” - 5 lipca 2016 r.

 
 
Grupka tegorocznych maturzystów z III LO w Krakowie w ramach kampanii „Miej serce dla Seniora” zapoczątkowała nową tradycję w naszym Domu. Młodzież chce regularnie odwiedzać naszych Seniorów, umilać Im czas ciekawą rozmową, śpiewem i przede wszystkim radosnym uśmiechem. Świeżo upieczeni maturzyści dali dzisiaj naszym Mieszkańcom dużo uśmiechu i energii.

„Okruchy Klasyki” - 30.06.2016 r.

 
 
Dzisiejszego dnia Mieszkańców naszego Domu przywitała muzyka. Muzyczny poranek ukoił nasze serca i był balsamem dla uszu. Pięknym koncertem skrzypcowym pt. „Okruchy Klasyki” uświetnił nam czas profesor Lucjan Orzech. Repertuar obfitował w utwory największych kompozytorów m.in.: Haendel, Beethoven, Bizet, Szostakowicz czy Schubert. Perełki dźwięków popłynęły z zacisza sceny, przegoniły wszystkie nasze smutki i były pokarmem dla duszy. Cytując Davida Crossby: „Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.

Wyjazd do Rabki - Zdrój - 29 czerwca 2016 r.

 
 
Gdy z nieba leje się żar, chętnie uciekamy z zatłoczonych miast. Korzystając z zaproszenia pojechaliśmy dziewięcioosobową ekipą do DPS w Rabce Zdroju. Podziwiając panoramę Tatr wjechaliśmy do Kotliny Rabczańskiej. Personel i Mieszkańcy tamtejszego Domu powitali nas bardzo serdecznie. Przygotowany poczęstunek w urokliwym ogrodzie Domu, śpiew ptaków, zdrojowe powietrze dogadzały naszym zmysłom. Razem z gospodarzami wybraliśmy się na spacer pod pobliską tężnie. Sanatoryjna, sielankowa atmosfera udzieliła się każdemu. Żal było odjeżdżać. Mieszkańców DPS w Rabce oczekujemy z rewizytą już we wrześniu!

Pcim Spotkanie z Poezją Śpiewaną - 28 czerwca 2016 r.

 
 
Już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni na „Spotkanie z Poezją Śpiewaną” do DPS w Pcimiu . Przy kawie i cieście smakowaliśmy subtelną poezję śpiewaną M. Grechuty i innych artystów. Łagodnie płynęły słowa utworów bardziej i mniej znanych. Zwieńczeniem spotkania była wspólnie zaśpiewana piosenka o jedności Polaków. Po zapewnieniu, że spotkamy się za rok na IV „Spotkaniu z Poezją Śpiewaną” rozjechaliśmy się do domów.

Euro 2016 - 22 czerwca 2016 r.

 
 
Euro 2016 nie zatrzymało uczniów z Alzacji. Czterdziestoosobowa grupa francuskiej młodzieży ze szkoły dla opiekunów osób starszych zawitała na Praskiej w środę. Młodzież była ciekawa, jak funkcjonują u nas DPS. Dzieliła się swoimi doświadczeniami na gruncie francuskiego systemu pomocowego. Młodzi Francuzi uczestniczyli w spacerze na bulwary wiślane z naszymi Mieszkańcami, przygotowali również krótką animację.

„Powitanie lata” - 21 czerwca 2016 r.

OTWARCIE MIESZKANIA CHRONIONEGO

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU: „RADOŚĆ SZTUKI – SZTUKA RADOŚCI”

 
 
Zacne grono gości zawitało na Praskiej we wtorkowe przedpołudnie. A i sposobność ku temu była nie lada. Pan Andrzej Kulig Viceprezydent Miasta Krakowa wraz z przedstawicielami ROPS , MOPS oraz Dyrektorami innych DPS symbolicznym kluczem uroczyście otworzył Mieszkanie Chronione, które znajduje się w obrębie Praskiej 25. Kolejnym wielkim wydarzeniem tego dnia było wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu „Radość sztuki – sztuka radości”. Radość tym większa, że na Praską dotarli wszyscy laureaci. Po recitalu muzycznym w wykonaniu krakowskiego barda Piotra Pitala pt. „Ponadczasowe Czerwone Gitary” powitaliśmy astronomiczne lato. Wspólnym biesiadowanie zaczarowaliśmy lato, by na Praskiej zostało jak najdłużej.

Wyjazd do Konar - 16 czerwca 2016 r.

 
 
W pięknej malowniczej miejscowości Konary odbyło się „ Miodobranie-Miodogranie”. Nie zastanawiając się ani chwili, pojechaliśmy wraz z mieszkańcami delektować się widokami i muzyką. Piknik związany był z uroczystością otwarcia Mieszkania Chronionego przy Domu Pomocy Społecznej w Konarach i Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Nie zabrakło fantastycznych występów artystycznych, konkursów, tańców, pysznej pieczonej kiełbasy i bigosu. Uroku całemu piknikowi dodały konie z pobliskiej stadniny. Nasz mieszkaniec, Pan Zygmunt, który w dzieciństwie opiekował się końmi w swoim gospodarstwie, nie mógł nie zaprzyjaźnić się z każdym z nich. Jak dobrze czasami oderwać się od miejskiego zgiełku…

Wyjazd do Czernej - 15 czerwca 2016 r.

 
 
Letnie temperatury zachęciły nas do zainaugurowania wycieczek szlakiem pielgrzymkowym. Udaliśmy się do Sanktuarium w Czernej nieopodal Krzeszowic. Piękna pogoda, letni wietrzyk i cisza sprzyjały modlitwie i zadumie. Wędrówka dróżkami tamtejszej Kalwarii i wspaniałe widoki na okolice sprawiły, że wszyscy poczuliśmy niepowtarzalność i urok miejsca i czasu.

Konkurs plastyczny „Radość Sztuki – Sztuka Radości” - 21 czerwca 2016 r.

 
 
Na terenie naszego Domu będzie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu plastycznego „Radość Sztuki – Sztuka Radości” oraz wernisaż prac. Celem konkursu jest integracja Artystów przebywających w placówkach Pomocy Społecznej w Polsce oraz promowanie aktywności artystycznej mieszkańców domów pomocy społecznej, prezentacja efektów aktywności artystycznej mieszkańców domów pomocy społecznej oraz integrowanie mieszkańców domów pomocy społecznej. Współorganizatorem konkursu i wernisażu jest Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W trakcie tej imprezy zaplanowane jest uroczyste otwarcie mieszkania chronionego, którego uruchomienie jest jednym z efektów projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”.

Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”

 
 
Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” realizowany jest przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Program ten przewiduje bezzwrotną pomoc zagraniczną przyznaną przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r. Projekt realizowany jest w ramach celu tematycznego dotyczącego poprawy usług opiekuńczych na wybranych obszarach problemowych. Celem projektu jest podniesienie dostępu mieszkańców Małopolski do usług opiekuńczych przez waloryzację bazy infrastrukturalnej jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, doposażenie tych podmiotów w sprzęt oraz profesjonalizację usług personelu. Wartość projektu to 7 194 102 franków szwajcarskich (ok. 28 mln zł), w tym dofinansowanie z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy to 6 114 987 franków szwajcarskich (tj. 85% wartości projektu). Projekt jest realizowany od 1 stycznia 2012 roku do 31 października 2016 roku. Kluczowe działanie projektu to realizacja, w formule regrantingu, projektów inwestycyjno-szkoleniowych w 10 domach pomocy społecznej i 5 placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu interwencyjnego prowadzonych na terenie województwa małopolskiego przez instytucje publiczne lub organizacje non-profit. W wyniku realizacji projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” powstało 160 nowych miejsc w domach pomocy społecznej, 2 mieszkania chronione, ponad tysiąc pracowników domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych podniosło swoje kompetencje, zmodernizowano lub utworzono prawie 2 hektary terenów rekreacyjnych przy DPS-ach i placówkach oraz zakupiono ponad 2700 sztuk sprzętu i wyposażenia. Adresatem działania zorientowanego na podniesienie jakości usług pielęgniarskich był personel pielęgniarski domów pomocy społecznej, który w ramach projektu miał możliwość podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz uzyskać doposażenie swojej placówki w niezbędny sprzęt medyczny. Z możliwości zwiększenia kwalifikacji swojego personelu skorzystało 50 DPS-ów (kwalifikacje podniosło 226 pielęgniarek i pielęgniarzy), a z doposażenia w niezbędny sprzęt pielęgniarski skorzystało 47 DPS-ów (otrzymały one ponad 1500 sztuk sprzętu). Kluczowe efekty realizacji projektu to: Wzrost zakresu, jakości i dostępności usług świadczonych przez domy pomocy społecznej dla ich mieszkańców oraz przez placówki opiekuńczo-wychowawcze dla ich podopiecznych. Poprawa warunków pracy i życia w domach pomocy społecznej i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Podniesienie kwalifikacji personelu medycznego i merytorycznego w domach pomocy społecznej i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Więcej o projekcie można przeczytać na www.sppw.rops.krakow.pl O Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy można przeczytać na www.programszwajcarski.gov.pl

Miesiąc fotografii w Krakowie - 7 czerwca 2016 r.

 
 
Trwa tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. Nie mogło i nas tam zabraknąć. Korzystając z zaproszenia Fundacji Sztuk Wizualnych wybraliśmy się na zwiedzenie wystawy pt. „Nowe formy narracji wizualnej” inspirowanej wystawą Toma Kuijpersa: „ Kiedy bliźniacze wieże wciąż były piękne”. Wyruszyliśmy w niesamowitą podróż do przeszłości, wróciliśmy do miejsc, gdzie mieszkaliśmy jako dzieci, wspominaliśmy ludzi, doświadczenia, rzeczy i wszystko to, co zakorzeniło się w pamięci. Na koniec, czerpiąc inspirację z jednej z oglądanych form prezentacji wizualnej, wspólnie wykonaliśmy nietypowy kolaż z obrazkami i hasłami dotyczącymi miejsc powtarzających się w naszych wspomnieniach. Spotkanie zostało upamiętnione wspólnym zdjęciem.

Dzień Matki - 25 maja 2016 r.

 
 
W dniu dzisiejszym uczciliśmy międzynarodowy Dzień Matki obchodzony tradycyjnie 26 maja. Z tej okazji w naszym Domu odbył się „Koncert Życzeń”, podczas którego mieszkańcy mieli możliwość zadedykowania osobistych życzeń swoim mamom i bliskim. Było wiele wzruszeń, miłych wspomnień, pięknych piosenek z dawnych lat, wierszy. Podczas „koncertu” zostały odczytane błyskotliwe, wywołujące uśmiech na twarzy fraszki napisane przez naszego mieszkańca – literata, Pana Jerzego Leszczyńskiego. Spotkanie osłodził kawałek smacznego, domowego ciasta, ciepła herbata i kawa. Z okazji święta 26 maja, wszystkim mamom życzymy morza uśmiechu i oceanu zdrowia!

Występ zespołu artystycznego „Sudolanie” - 24 maja 2016 r.

 
 
Słoneczny, pogodny czas w naszym Domu uświetnił występ zespołu artystycznego „Sudolanie” z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Artyści dedykowali swój występ pt. „Panta rei, Uśmiechnij się” naszej Mieszkance – pani Janinie, która w przeszłości należała do „Sudolan”. Pani Janinie, obdarowanej pięknymi kwiatami, nie znikał z twarzy uśmiech, jak i wzruszenie. Biesiadny repertuar zespołu, przy wspaniałym akompaniamencie fortepianu, tańce i pogodny nastrój udzielił się nam wszystkim na cały dzień. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, rozmów i oklasków. Kojący wpływ muzyki oddziaływał jeszcze długo, długo...

Wyjazd do Zakopanego - 19 maja 2016 r.

 
 
Ochłonęliśmy już po uroczystościach jubileuszowych w naszym Domu, więc odpowiadając na zaproszenie z DPS w Zakopanem, wybraliśmy się pod samiuśkie Tatry. Na „Biesiadzie pod Giewontem” nasz Dom reprezentowała sześcioosobowa ekipa z Panią Dyrektor na czele. Podhale powitało nas pięknym majowym słońcem, a jeszcze piękniej witała nas Pani Dyrektor Maria Czernik wraz z Mieszkańcami i Personelem. Plenerowa uczta okraszona była regionalnymi atrakcjami dla ciała i dla ducha. Zgodnie z prośbą Gospodarzy, popisowo zaśpiewaliśmy piosenkę „Hej, bystra woda”. W doskonałych humorach późnym popołudniem wróciliśmy na Praską.

JUBILEUSZ - 11 maja 2016 r.

 
 
Środa 11 maja była dla nas Wielkim Dniem obchodów uroczystości Jubileuszowych 50 lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25. To wielkie wydarzenie było okazją do nadania Naszemu Domowi imienia Świętego Jana Pawła II. Inicjatywę poparł ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Słowo powitalne do wszystkich zaproszonych gości wygłosiła Dyrektor tutejszego Domu Pani Beata Magiera. Obchody uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej Jana Zająca . Biskup wygłosił poruszającą homilię nawiązując do osobistych wspomnień związanych ze Świętym Janem Pawłem II. Kolejnym punktem programu były wystąpienia okolicznościowe przedstawicieli Urzędu Miasta, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Rady Miasta, Rady Dzielnicy VIII. Podczas uroczystości nie zabrakło góralskiego akcentu w wykonaniu Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni”, a dziecięcy zespół taneczny „Szkraby” z Gnojnika zachwycił swoimi niesamowitymi umiejętnościami i artystycznym pięknem. Jubileusz został uwieńczony uroczystym obiadem, po którym Pani Dyrektor zdmuchnęła świeczki na Jubileuszowym Torcie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli MOPS, dyrektorów DPS-ów, przedstawicieli instytucji współpracujących z Domem, zaprzyjaźnionych artystów oraz wielu innych szacownych gości. Ten słoneczny majowy dzień pełen wrażeń, emocji i radosnych doznań pozostanie na długo w naszych sercach i pamięci.

Wyprawa na Wzgórze Wawelskie - 29 kwietnia 2016 r.

 
 
Wiosenna aura zachęciła grupę Mieszkańców naszego Domu do wyprawy na Wzgórze Wawelskie. Uzbrojeni w nowoczesny sprzęt służący za przewodnika, nasi turyści mieli okazję zobaczyć Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny, oraz Zbrojownie. Z zachwytem podziwiali piękne sale Zamku Królewskiego oraz liczne dzieła sztuki i eksponaty. W drodze powrotnej w podziemiach Katedry nasi Mieszkańcy w zadumie nawiedzili Groby Królewskie. Zadowoleni turyści z Praskiej z entuzjazmem dzielili się wrażeniami z wyprawy na Wawel.

Dzień Ziemi - 21 kwietnia 2016 r.

 
 
Z okazji Dnia Ziemi do naszego domu przytupały wesołe leśne skrzaty z Samorządowego Przedszkola Nr 67 i śpiewająco opowiedziały, co w lesie piszczy. Mieszkańcom bardzo spodobała się wyśpiewana opowieść. Szerokie uśmiechy pojawiły się na twarzach i przedszkolaków, i naszych Mieszkańców.

Dzień pamięci o Świętym Janie Pawle II - 1 kwietnia 2016 r.

 
 
„Jedną z sióstr sekretarek, która miała rozpocząć pracę przy przepisywaniu homilii o 9 rano, lecz spóźniła się nieco, kardynał Wojtyła powitał filmowym szlagierem: Umówiłem się z nią na dziewiątą, tak mi do niej tęskno już.. to jedna z anegdot zacytowanych w „Kwiatkach Jana Pawła II”. W pogodnej atmosferze Mieszkańcy wspominali naszego wielkiego rodaka w przeddzień rocznicy Jego śmierci. Były również chwile ogromnego wzruszenia, kiedy na ekranie pojawił się obraz wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Wielu z nas miała przecież możliwość osobistego kontaktu ze Świętym…

Święcenie pokarmów - 26 marca 2016 r.

 
 
Obrzęd chrześcijański sięgający w Polsce XIV wieku nakazuje, aby w Wielką Sobotę zadbać o błogosławieństwo pokarmów. Dobór darów bożych w koszyku nie jest przypadkowy. Jajko – symbol nowego życia i zwycięstwa nad śmiercią, chrzan – symbol dobrego zdrowia, chleb symbolizujący Ciało Chrystusa, sól – chroniąca od zepsucia, wędlina – symbol bogactwa. Te znaczące symbole wraz z wieloma innymi wielkanocnymi przysmakami znalazły się również w wiklinowych koszach i koszyczkach na Praskiej 25. Nie zabrakło oczywiście Wielkanocnego Baranka na łące z rzeżuchy.

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016 r.

 
 
W kościele oo. Franciszkanów po raz kolejny odbył się konkurs palm w wykonaniu Mieszkańców DPS z Małopolski. Zgodnie z tradycją również Mieszkańcy Naszego Domu przybyli do Bazyliki z ogromną własnoręcznie wykonaną palmą. Po uroczystej Mszy Św. w krużgankach klasztoru dokonano wyboru palmy najładniejszej, najwyższej i tej, która została przywieziona z najbardziej odległego miejsca w Małopolsce. Świątecznego baranka i życzenia otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

XIV Forum Młodych Archidiecezji Krakowskich - 19 marca 2016 r.

 
 
Grupa rozśpiewanej młodzieży odwiedziła nasz Dom w ramach XIV Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Młodzież zapoznała się z podstawowymi informacjami dot. funkcjonowania DPS, by następnie spotkać się w bezpośredniej rozmowie z naszymi Mieszkańcami. Mocne młodzieńcze głosy przy akompaniamencie pianina i gitary odśpiewały „Barkę” i wiele innych pieśni oazowych. Nasi Mieszkańcy radośnie wtórowali. Mieszkańcy otrzymali od gości upominki, które wywołały trudne do ukrycia wzruszenie. Wspólnym rozmowom i śpiewom nie było końca. W prawdziwie wiosennej, radosnej atmosferze. Trudno było się rozstać. Łączenie pokoleń działa terapeutycznie.

17 marca 2016 r.

 
 
W dniu dzisiejszym zostaliśmy zaproszeni na V edycję Turnieju Gier Holowych do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka 6. Gospodarze wystąpili w fantastycznych strojach z „Gwiezdnych wojen”. Nasi Mieszkańcy w walecznych czerwonych dresach rywalizowali w trzech konkurecjach – świecznik, kręgle, oraz butelki. O dziwo, tym razem nie udało Nam się wywalczyć żadnych medali, ale i tak humor i dobra zabawa dopisywała Nam do samego końca.

8 marca 2016 r.

 
 
Międzynarodowy Dzień Kobiet anno domini 2016 w naszym Domu zabrzmiał w rytmie: ragtajmu, swingu oraz jazzu. Koncert skrzypcowy w wykonaniu profesora Lucjana Orzecha uprzyjemnił obchody święta wszystkich Pań. Był to poranek życzeń, muzyki i radosnego nastroju. Nie zabrakło okolicznościowych słodkości.

18 lutego 2016 r.

 
 
Nasi Mieszkańcy uczestniczyli w II Turnieju Soft Petanque, organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka 6. W rozgrywkach turniejowych wzięło udział aż dziewięć drużyn. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Walczyliśmy do samego końca, czego efektem jest kolejne złoto w Naszym medalowym dorobku. Gratulujemy całej drużynie.

15 lutego 2016 r.

 
 
Już tradycją stało się na Praskiej, że z okazji Dnia Zakochanych korytarzami budynku przemierza Walentynkowy Korowód. Każdy Mieszkaniec może poczuć się w szczególny sposób, kiedy wręczana jest mu ręcznie wykonana walentynka. Tak było i w tym roku.

12 lutego 2016 r.

 
 
Uśmiechnięte buzie radosnych przedszkolaków pojawiły się na Praskiej w piątek. Grupa dzieci wraz z wychowawcami z Przedszkola „Rainbow” zaprezentowała się w muzycznym występie. Przedszkolaki odważnie śpiewały i deklamowały swoje role z dedykacją dla wszystkich babć i dziadków. Mali artyści na zakończenie swoich występów obdarowywali naszych Mieszkańców słodkimi serduszkami.

Bal karnawałowy - 4 lutego 2016 r.

 
 
Tłusty czwartek zabrzmiał w tym roku w rytmie lat 70-tych. Wszystko za sprawą motywu przewodniego Balu Karnawałowego na Praskiej. Była to okazja do wspomnień nie tylko muzycznych. Personel prześcigał się w stylizacjach na: Annę Jantar, członków zespołu ABBA…ku uciesze pozostałych uczestników balu. Wszyscy doskonale się bawili, a odważni brali udział w konkursach.

Jasełka - 2 lutego 2016 r.

 
 
Okres Bożonarodzeniowy zakończyliśmy przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu mieszkańców i personelu Naszego Domu . Jak tradycja karze była Święta Rodzina, aniołowie i dwóch pastuszków. Nie zabrakło też Heroda ( którego zagrał nasz najstarszy mieszkaniec), diabła i śmierci. Ale wszystko w nowoczesnej , po trosze żartobliwej odsłonie. Ku uciesze widowni, z którą na koniec aktorzy – amatorzy wspólnie i donośnie kolędowali.

27 stycznia 2016 r.

 
 
Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć prof. Lucjana Orzecha. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego: „Kolędy Świata”. Zabrzmiały kolędy z wielu zakątków naszego globu, między innymi z Norwegii, Czech, Austrii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych. A subtelne dźwięki skrzypiec poruszały najgłębsze zakamarki naszych dusz…

21 stycznia 2016 r.

 
 
Dzień Babci i Dziadka to nie lada okazja do świętowania. Przy domowym cieście i aromatycznej kawie Mieszkańcy wspominali „stare dzieje”. Melodie i piosenki z 60-tych lat umilały spotkanie. Doskonałe humory dopisywały wszystkim. Nasi Seniorzy spontanicznie wykonywali swoje popisowe solowe utwory. Pan Jerzy deklamował swoje fraszki. Wnuki niech się uczą, jak można się dobrze bawić bez smartfonów…

15 stycznia 2016 r.

 
 
Ze szkoły muzycznej przy ul. Basztowej przybyli do nas strojni kolędnicy. Przy akompaniamencie skrzypiec i pianina dzieci zaprezentowały utwory o tematyce świątecznej i kolędy. Wzruszającym finalnym akcentem były prezenty, jakie od małych artystów otrzymali nasi Mieszkańcy - własnoręcznie zrobione serduszka.

11 stycznia 2016 r.

 
 
W iście świątecznej atmosferze, niczym biblijni Trzej Królowie przybył do nas zaprzyjaźniony zespół „Tolerancja” ze Skotnik. Panie ogrzały styczniowy poranek ciepłymi kolędami i pastorałkami. Mieszkańcy ochoczo „wspierali” zespół swoim śpiewem. Kolędowanie zawsze wyzwala pozytywne emocje, podobnie było i tym razem.

Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II ul. Praska 25 w Krakowie