29 grudnia 2015 r. - Kolędowanie...

 
 
W okresie Świąt Bożego Narodzenia do naszych domów często pukają kolędnicy. Rozśpiewanych kolędników mieliśmy przyjemność gościć również na Praskiej 25. Brak tematycznych przebrań zrekompensowany został brawurowym wykonaniem kolęd i pastorałek. Wszyscy mieszkańcy byli mile zaskoczeni niespodziewaną wizytą sympatycznych kolędników.

24 grudnia 2015 r. - Wigilia Bożego Narodzenia

 
 
„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...”

W tym szczególnym dniu przy wigilijnym wspólnym stole zasiedli: Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz, Mieszkańcy oraz personel Domu. W tle słychać było kolędy, a Wszyscy Wszystkim składali życzenia łamiąc się opłatkiem. A kuchnia zadbała o pyszne wigilijne dania.

15 grudnia 2015 r. - Zdobienie baniek

 
 
Już po raz drugi Panie z Europejskiego Stowarzyszenia "Szansa" poprowadziły dla naszych Mieszkańców zajęcia zdobienia szklanych baniek. Uczestnicy warsztatów mogli sami tworzyć niepowtarzalne ozdoby na choinkę. Powstawały maleńkie, okrągłe dzieła sztuki. Każdy artysta był dumny ze swego dzieła.

4 grudnia 2015 r. - Wizyta Św. Mikołaja

 
 
Dzisiaj rankiem przybył do nas wielce oczekiwany gość: św. Mikołaj w towarzystwie anioła. Radosna atmosfera udzieliła się nawet tym najbardziej poważnym, a grający na gitarze i śpiewający anioł wzbudzał ogromne zainteresowanie. Święty hojnie obdarował wszystkich Mieszkańców...

2 grudnia 2015 r. - Łączymy pokolenia

 
 
Gościliśmy uczniów klasy drugiej z Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie wraz z wychowawcą Panią Elżbietą Waśko. Uczniowie przedstawili patriotyczny montaż słowno – muzyczny poświęcony wszystkim bohaterom, którzy swą postawą i ofiarą krwi wywalczyli niepodległość naszej Ojczyzny . Uroczystość miała podniosły charakter i stała się hołdem złożonym wszystkim rodakom , którzy walczyli o naszą wolność. Zaangażowanie młodzieży wywołało wzruszenie u Mieszkańców naszego Domu i wlało otuchę w serca każdego z widzów. Wspólnie zaśpiewana “Rota” była dla nas niezapomnianym przeżyciem.

24 listopada 2015 r. - Andrzejki

 
 
We wtorek w naszym Domu obchodziliśmy tradycyjne Andrzejki. W tym roku pod niebanalnym hasłem: „Na budowie”. Specjalnie na ten czas powstała firma DPS- BUD, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zabawy. Były tańce, do których przygrywał niezawodny Pan Mieczysław Szwajca. Były konkursy, było wspaniałe jedzenie, no i wreszcie były wróżby andrzejkowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w tradycyjnym laniu wosku i dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłym roku. Bawiliśmy się doskonale i czekamy na następną zabawę.

13 listopada 2015 r. - Występ zespołu "Tolerancja"

 
 
W piątek po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć zespół "Tolerancja" ze Skotnik. Panie z występem pt.: "Witaj Jutrzenko Swobody" ubogaciły nam czas listopadowej zadumy. Tematyka patriotyczna prezentowanych utworów wprowadziła podniosły nastrój i przywołała ducha Legionów Piłsudskiego. Mieszkańcy naszego Domu z zapałem nucili żołnierskie pieśni, które przypomniał zespół “Tolerancja”.

10 listopada 2015 r.- Święto Niepodległości

 
 
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości spotkaliśmy się w gronie Mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przypomniana została historia Święta Niepodległości i jego geneza. Podniosła atmosfera, patetyczna muzyka i podobizna Marszałka Józefa Piłsudskiego sprawiła, iż przywołaliśmy ducha roku 1918. Wsłuchiwaliśmy się również w poezję patriotyczną i śpiewaliśmy, śpiewaliśmy… Było to spotkanie bardzo wzruszające i pokazujące naszą dumę z faktu bycia Polakami.

29 października 2015 r. - Konkurs „Jesienny Bukiet”

 
 
Zachwycamy się na nowo feerią kolorów naszej pięknej złotej polskiej jesieni. Już po raz drugi chcieliśmy to piękno uchwycić w bukietach skomponowanych przez uczestników konkursu „Jesienny bukiet”. Każdy uczestnik starał się zaskoczyć niepowtarzalną kompozycją traw, gałązek, szyszek, owoców czy liści nazbieranych na spacerze. Jesienne dzieła sztuki zaprezentowane w konkursie były piękne i niepowtarzalne. Pierwsze miejsce zdobyła Pani Jadwiga (DPS ul.Łanowa 39), kolejne: Pani Agnieszka i Pan Stanisław (DPS ul. Helclów) oraz Pani Helena (DPS ul.Radziwiłowska). Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

8 paździenika 2015 r. - Mistrzostwa Krakowa Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

 
 
Uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Krakowa Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa na obiekcie sportowym klubu K.S. Bronowianka. Program Mistrzostw obejmował następujące konkurencje: badminton, biegi – 300m – 600m – 900m, brydż, boules, lekkoatletyczny tor przeszkód, Nordic Walking, Pływanie – 50 m, rajd rowerowy, ringo, tenis, tenis stołowy oraz pokazy aqua aerobic. Nasi mieszkańcy rywalizowali w boules, oraz szachach. Pomimo wysokiego poziomu w konkurencji boules udało nam się osiągnąć bardzo dobre rezultaty, ponieważ w kategoriach kobiecych +90 zdobyliśmy pierwsze miejsce, a w kategorii +60 trzecie miejsce. Gratulujemy naszym zwycięzcom.

23 września 2015 r. - Przywitanie jesieni

 
 
23 września o godz 10 00 spotkaliśmy się w ogrodzie przy grillu by powitać jesień. Szczególne okoliczności i szczególna data pozwoliły nam dokładnie o 10.20 pożegnać lato, a rozpocząć jesienne konkursy i zabawy przeplatane znanymi i lubianymi piosenkami. Siły do zabawy zostały wzmocnione watą cukrową, na końcu podsumowane wspaniałą kiełbaską z grilla i pieczonymi ziemniakami - symbolem jesieni.

16 września 2015 r. - Myślenice

 
 
Wycieczka na pożegnanie lata. Pojechaliśmy do Myślenic – urokliwego miasteczka niedaleko Krakowa. Odwiedziliśmy tam sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Spacerowaliśmy po pięknie odnowionym Rynku, aby w końcu trafić na piknik nad Rabą. Pogoda była wymarzona na taki wypad, widoki interesujące. Wszyscy wrócili odprężeni i zadowoleni.

11 września 2015 r. - Wystawa Malarstwa Jerzego Leszczyńskiego

 
 
Dzisiaj w naszej Galerii Sztuka u Seniorów otworzyliśmy nową wystawę. Tym razem jest to malarstwo p. Jerzego Leszczyńskiego. Osoby, którą codziennie mijamy na korytarzach naszego Domu. Osoby, która żyje wśród nas, którą znamy na co dzień. Pan Leszczyński znany nam był do tej pory jako literat tworzący fraszki. Teraz odkrywamy w nim malarza równie wrażliwego na uroki otaczającego świata.

9 września 2015 r. - Letnia Olimpiada w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka

 
 
Zostaliśmy zaproszeni na Letnią Olimpiadę do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka. Nasz Dom godnie reprezentowali: p. Stanisław, p. Roman i p. Zygmunt. Olimpiadę zainaugurował Dyrektor Domu Gospodarzy w przebraniu antycznym. Pierwszą konkurencją był rzut do kosza, kolejnymi: bule, „miękkie lądowanie” i mini golf. Nasi reprezentanci radzili sobie świetnie, padło wiele celnych rzutów. Pan Stanisław otrzymał nagrodę i dyplom za zajęcie I-go miejsca w kategorii: mini golf. Dla wszystkich Olimpijczyków: GRATULACJE!

31 sierpnia 2015 r. XVI obchody Dnia Seniora i Dnia Pracownika Socjalnego - Zakopane

 
 
W Zakopanem braliśmy udział w XVI obchodach Dnia Seniora i Dnia Pracownika Socjalnego. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele p.w. Świętej Rodziny na Krupówkach. Następnie w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej odbyła się artystyczna część uroczystości. Na scenie oglądaliśmy występy Kapeli Pietrasów z Bukowiny Tatrzańskiej oraz wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Krywań”. Pomimo wielkiego upału wszyscy wrócili zadowoleni.

26 sierpnia 2015 r. - Ludźmierz

 
 
Wybraliśmy się do Ludźmierza, aby pokłonić się Matce Bożej Ludźmierskiej – Gaździnie Podhala. Pogoda dopisała, było słonecznie, ale nie za gorąco. Nawiedziliśmy Bazylikę MB oraz ogród różany utworzony przy Sanktuarium. Wszyscy wrócili napełnieni mocą i uśmiechem Królowej Górali.

25 sierpnia 2015 r. - Muzyczna uczta

 
 
Gościliśmy dzisiaj muzyków z różnych stron świata skupionych w Stowarzyszeniu Musethica. Nasza świetlica zamieniła się w salę filharmonii. Młodzi muzycy zagrali dla nas utwory Beethovena i Mozarta. Była to wspaniała uczta muzyczna dla nas wszystkich.

Kalwaria Zebrzydowska - 5 sierpnia 2015 r.

 
 
Kalwaria Zebrzydowska była kolejnym punktem naszych pielgrzymkowych wyjazdów. A środa kolejnym dniem tygodnia, kiedy wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Mimo upału, żwawym krokiem poszliśmy w stronę Bazyliki. Swoje indywidualne prośby i podziękowania złożyliśmy w Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zwiedzaliśmy kościół, dziedziniec z krużgankami, by w końcu usiąść na dziedzińcu klasztornym, gdzie panował przyjemny chłód. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do uśpionej Lanckorony. Żal było wracać...

19 sierpnia 2015 r. - Ojców

 
 
Wybraliśmy się wraz z naszymi sąsiadami z Domu Pomocy Społecznej przy ul.Nowaczyńskiego 1 na wycieczkę do malowniczego Ojcowa. Na samym początku naszej wyprawy zwiedziliśmy Kaplicę "Na wodzie" p.w. św. Józefa Rzemieślnika. Podziwialiśmy Kościółek oraz otaczającą go przyrodę. Kolejnym etapem naszej wyprawy była wizyta w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Ojcowie zlokalizowanego w urokliwej części Ojcowskiego Parku Narodowego, prowadzonego przez Zgromadzenie Braci Albertynów, którzy swoją posługę w Ojcowie rozpoczęli w 1936 roku. Przy smażonych kiełbaskach, przyjemnej muzyce, oraz opowieściach przewodnika spędziliśmy resztę dnia.

11 sierpnia 2015 r. - Wspólne biesiadowanie

 
 
Mieszkańcy ponownie dali się zaprosić rankiem do naszego ogrodu. Korzystając z delikatnej bryzy znad Wisły, miło spędziliśmy czas na wspólnym porannym biesiadowaniu. Smakołyki z grila były przyjemnym dodatkiem. Wesoła muzyka znowu podrywała do tańca...

Centrum JPII w Łagiewnikach - 3 sierpnia 2015 r.

 
 
W poniedziałkowy ranek wybraliśmy się do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Skorzystaliśmy z możliwości uczestniczenia we mszy św. i litanii do św. Jana Pawła II. Nabożeństwa odbyły się w Kaplicy Relikwii. Oglądając kościół górny z zadumą i powagą podziwialiśmy monumentalną architekturę świątyni. Wszyscy odczuwali duchową obecność NASZEGO ŚWIĘTEGO.

Występ chóru z Danii - 2015 r.

 
 

Wycieczka do Wadowic - 22 lipca 2015 r.

 
 
Św. Jan Paweł II wspominał: „Urodziłem się w Wadowicach…”. Wybraliśmy się więc do Wadowic, aby zobaczyć jego dom rodzinny. Obecnie znajduje się tam muzeum im. Jana Pawła II. Muzeum zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który opowiedział historię przyjazdu Wojtyłów do Wadowic i młodości Karola. Obejrzeliśmy też wystawy poświęcone nauczaniu Papieża - Polaka. Kościół, w którym był ochrzczony przyszły papież zwiedziliśmy w podniosłym nastroju. Mimo wielkiego upału wszyscy wrócili zadowoleni i pełni zadumy nad myślami Papieża „…z dalekiego kraju…”.

Piknik w Puszczy Niepołomickiej - 3.07.2015 r.

 
 

Wycieczka do Szczyrku 2.07.2015 r.

 
 

Aktywna niedziela - 2015 r.

 
 

Piknik - 2015 r.

 
 

Pierwszy Turniej Gier Podwórkowych DPS Kluzeka - 2015 r.

 
 

WERNISAŻ - Marcin Barański - Jak los Niniwy - 2015 r.

 
 

Niedziela Palmowa - 2015 r.

 
 

IV Turniej Gier Holowych - 2015 r.

 
 

Dzień Kobiet - 2015 r.

 
 

90 urodziny p. Marii Hummel - 2015 r.

 
 

Turniej Soft-Petanque - 2015 r.

 
 

Walentynki 2015 r.

 
 

Zabawa Karnawałowa 11.02.2015 r.

 
 

Dzień Babci i Dziadka - 2015 r.

 
 

Występ zespołu muzyki dawnej Beani Cracovienses - 2015 r.

 
 

Dom Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła II ul. Praska 25 w Krakowie